5 pravidiel pre dlhodobo udržateľný projekt

Pre niekoľkými mesiacmi sme predstavili niekoľko bodov, ktoré sú odrazovým mostíkom pre úšpešný webový projekt. Myšlienka je na svete, tím nadšených ľudí sa pustil do práce – marketingové aktivity, pridávanie kvalitného obsahu, hľadanie ďalšieho financovania, komunikácia s partnermi či technická rozvoj bežia v plnom prúde. Ľudia spolupracujú, tešia sa z dobre odvedenej práce. A čo robiť, aby toto nadšenie a motivácia vydržali ešte dlho? Aplikujte pri rozhodovaní týchto 5 základných bodov:

  1. Pozrite sa do minulosti. Premietnite si dôležité míľniky vášho projektu v minulosti: čo bolo inšpiráciou, kto vás povzbudil, čo vám pomohlo?
  2. Budujte na predošlých úspechoch. Čo ste sa v minulosti naučili a radi bz ste to aplikovali aj neskôr? Ako to vplývalo na ostatných členov tímu a ľudí, s ktorými ste spolupracovali?
  3. Vysnívajte si budúcnosť. Predstavte si, že zaspíte a zobudíte sa vo vysnívanej budúcnosti. Ako sa webového projektu darí? S kým spolupracujete? Ako funguje váš tím? Čo sa za ten čas zmenilo?
  4. Urobte malý krok. Čo môže byť jeden malý krok, ktorý by vám pomohol priblížiť sa vysnívanej budúcnosti, ktorú ste v predošlom bode opísali?
  5. Nastavte si indikátory úspechu. Ako zistíte, že ste už dosiahli vysnenú budúcnosť? Čo sa zmení – správanie vaších kolegov alebo partnerov? Ako budete merať, vidieť a cítiť rozdiel?

Dočítali ste sa až sem? To je super. Na úspešnú budúcnosť vášho projektu treba urobiť ešte čosi viac – vyššie uvedenú päticu rád a otázok si treba klásť pravidelne a odpovede priniesť do každodennej práce. A dajte nám vedieť, ako sa vám darí.

Reklamy

About tomaskuzar

interested in web technologies and web marketing
This entry was posted in Project Management and tagged , , . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s