Moje 4 obľúbené buzzwordy na mesiac jún

IT svet je značne dynamický, stále sa tam treba učiť niečo nové, čo platilo včera je zajtra už ťažko použiteľné. Vybral som si teda 4 oblasti, ktoré momentálne silno rezonujú:

Cloud. Už nepotrebujeme kupovať servery za drahé peniaze, ktoré potom nevieme poriadne vyťažiť a nakoniec sa stanú zastaralými. Namiesto toho začíname kupovať výpočtovú kapacitu na vzdialených serveroch a platíme toľko, koľko spotrebujeme.

Social. Sila sociálnych médií a sociálnych sietí už prestáva byť len doménou online marketérov. Postupne potenciál “sociálnosti” objavujú aj iné oddelenia – komunikácia so zákazníkmi prostredníctvom zákazníckej podpory, efektívne riadenie a komunikácia v rámci projektových tímov a podobne. A pomalými krokmi firmy pretavujú dáta roztrúsené v rámci sociálneho webu do znalostí, ktoré im pomáhajú robiť lepšie rozhodnutia.

Mobile. Vďaka mobilnému internetu a čoraz výkonnejším mobilným zariadeniam dokážeme pristupovať k dôležitým informáciám z každého miesta, kde sa práve nachádzame. Mobilné riešenia nám dávajú možnosť bleskurýchle reagovať na zmeny a využiť ich v náš prospech.

Agile. Byť agilný znamená byť pružný, rýchly a rozhodný. Mať dáta v cloude, komunikovať so spolupracovníkmi prostredníctvom sociálnych sietí a to všetko s smaftfónom v ruke. Agile nie je naučená metodika projektového riedenia, agile to je životný štýl.

Teší ma, že sa vám podarilo dočítať až sem. Prečítaním tohto blogu ste sa síce nestali expertom na žiadnu spomínaných oblastí, ale verím, že vás to motivuje agilne pristupovať k sociálnym dátam v cloude prostredníctvom mobilu.

Reklamy

About tomaskuzar

interested in web technologies and web marketing
This entry was posted in Project Management, Social Media and tagged , , , . Bookmark the permalink.

One Response to Moje 4 obľúbené buzzwordy na mesiac jún

  1. Spätné upozornenie: Uži si v cloude celý rok zadarmo | IT lifestyle

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s