7 slov úspešného obchodníka

Pri letmom pohľade na portál profesia.sk je možné zistiť, že obchodníckych pozícií nie je úplne málo. A viem si predstaviť, že mnohí ľudia by sa obchodu radi venovali. Ako starting point obchodníckej kariéry by bolo vhodné sa oboznámiť s obchodníckou hantírkou. Minimálne vám to pomôže hviezdiť na pohovore.

Prejdeme si teda výrazy ako reaktivácia, retencia, cross-sell, up-sell, re-sell, akvizícia a skúsenosť. Pre jednoduchosť budem uvádzať príklady použitia týchto slov pri obchodovaní nášho pilotného webového projektu vyveska.sk.

  1. Reaktivácia. Opätovné získanie zákazníka. To keď či niekto pridával podujatia, postupne s tým prestal ale neskôr sme mu pripomenuli, že by mohol v pridávaní pokračovať.
  2. Retencia. Starostlivosť o existujúcich zákazníkov. Niekoľko organizácií pridáva podujatia na vývesku dlhodobo a svedomito. Z takých máme veľkú radosť a snažíme sa im vychádzať v ústrety.
  3. Cross-sell. Predaj doplňujúcich produktov. Organizátor chce mať na výveske konto na zadávanie podujatí a my mu ponúkneme profil na spriaznenom portáli mojakomunita.sk.
  4. Up-sell. Náš základný produkt je podujatie. Postupne sa snažíme záujemcom ponúknuť newsletter alebo widget, aby mali z vývesky ešte väčší úžitok.
  5. Re-sell. Opätovný predaj. Keď organizátor zadá podujatie, máme záujem, aby zadal aj ďalšie.
  6. Akvizícia. Noví organizátori a nadšení zadávatelia podujatí sú na výveske veľmi vítaní. Preto dajte vedieť o výveske všetkým vašim priateľom.
  7. Skúsenosť. Veľa vecí sa vďaka dobrým ľuďom podarilo, niektoré nápady možno nevyšli podla našich ale v každkom pripade sme sa veľmi veľa naučili.
Toľko krátky slovník obchodníckych výrazov. Je ich tam ešte aj viac ale o tom niekedy nabudúce. A teraz hor sa predávať.

 

Reklamy

About tomaskuzar

interested in web technologies and web marketing
This entry was posted in IT lifestyle, Project Management, Vyveska Project and tagged . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s