Kto má blog o Data Warehousing / Business Intelligence na Slovensku?

Data Warehousing (DWH) a Business Intelligence (BI) sú slová, okolo ktorých sa posledných viac ako desať rokov točí veľké množstvo projektov vo väčších slovenských podnikoch. Zdá sa teda, že DWH aj BI sa už v podnikoch udomácnili. Otázkou však ostáva nakoľko sa tieto technológie udomácnili na slovenských blogoch.

Dovolil som si teda malá cvičenie a hodil som kľúčové slová DWH blog a Business Intelligence blog do googlu. Nasleduje súhrn toho, čo som si z toho vyhľadávania odniesol:

Oracle Czech BI/DW Blog – ako napovedá samotný názov, tento blog sa zameriava na Oracle technológie. Blog udržuje kolektív autorov spolu s Erikom Eckhardtom. Keď máte blízko alebo chcete sa dostať bližšie k produktom Oracle, tento blog vás môže zaujať.

Mizuho blog – Mizu sa venujem mnohým veciam, BI nevynímajúc. Z jeho blogov je možné usúdiť, že svoj život nespriahol s jedinou BI technológiou. Práve naopak, na Mizuho blogu sa dočítame o nástrojoch ako Cognos, Qlikview, Incent (celkom nové), Pentaho, Hyperion alebo Crystal.

Helios – toto je celkom vtipný firemný blogový počin. Kolektív firmy Helios (neviem presne v akom vzťahu je Helios k firme Assecco) sa vyjadruje k podnikovým systémom a krátko aj k BI.

Miro Koseček – Tento bloger napísal na jeho slovenskom blogu len jeden článok týkajúci sa BI. Po krátkom hľadaní som našiel jeho anglický blog o BI. Píše o BI problematike všeobecne a čosi aj o Cognos BI.

Filip Vítek – tento autor píše pravidelne každý mesiac a jeho príspevky sú orientované skôr na CRM, Data Mining a Customer Intelligence – laicky povedané – DWH/BI pre pokročilých.

ITMG – ide o skupinu expertov, ktorí sa zameriavajú sa na tvorbu efektívnych systémov riadenia. Majú kompetenčné centrum zameriavajúce sa na BI. A majú aj blog, ale zatiaľ neobsahuje žiaden príspevok o BI. Ešte dodávam, že zakladateľom ITMG je Rastislav Neczli, ktorého blog je hodný prečítania (aktualizované 11.07.2012).

Tak, a sme na konci môjho prehľadu, ktorý samozrejme nie je úplný, ale to nebolo jeho cieľom. Mojim cieľom bolo pomenovať kto je kto na slovenských BI blogoch. Môj zoznam DWH/BI blogov je otvorený. Napíšte mi a rád pridám aj ďalšie blogy.

Reklamy

About tomaskuzar

interested in web technologies and web marketing
This entry was posted in IT lifestyle and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s