Hľadáš prácu?

Každý rok končia školy tisíce absolventov, výrobné firmy sťahujú svoje fabriky do Ázie, veľké množstvo namáhavej práce robia za roboty a výpočtová technika. Situácia na trhu práce ozaj veru nie je ružová. Čo s tým? Základných možností je niekoľko:

Vyhľadávanie ponúk na webe – napr. http://www.profesia.sk. Je to veľmi jednoduchá cesta ako si nájsť prácu, hlavne ak hľadáte prácu v IT , telekomunikáciách alebo biznise.

Návšteva personálnych agentúr – niektoré veľké spoločnosti obsadzujú pozície výhradne prostredníctvom personálnych agentúr. V tom prípade sa teda návšteve personálky nevyhnete. Pre personálne agentúry platí niečo podobné ako pre vyhľadávanie na webe – s technickým alebo ekonomickým vzdelaním pochodíte lepšie.

Zváženie ponúk úradov práce – o tejto možnosti veľa neviem, ale verím, že niektoré rekvalifikačné kurzy sa môžu celkom hodiť. A aj príspevok na začiatok podnikania sa môže celkom hodiť – sú to síce skôr drobné, ale môže to pôsobiť ako motivácia postaviť sa na vlastné nohy.

Super, ak ste sa dočítali až sem. Menej super, ak ste skúsili už všetky možnosti a stále nič – vytúžená práca v nedohľadne. Možno je práve čas skúsiť alternatívny prístup – vyplňte tento veľmi užitočný osobnostný test. Potrebujete k tomu chvíľu času a znalosť anglického jazyka. S výsledkom testu sa môžete podeliť v diskusii  (najlepšie spolu s popisom práce, ktorú by ste radi robili). My následne zvážime naše možnosti, ako vám môžeme pomôcť pri hľadaní vytúženej práce.

Reklamy

About tomaskuzar

interested in web technologies and web marketing
This entry was posted in IT lifestyle, Project Management and tagged , , , . Bookmark the permalink.

One Response to Hľadáš prácu?

  1. Spätné upozornenie: Rýchlo, lacno, agilne | IT lifestyle

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s