Business Intelligence (BI) pre SaaS

V jednom z minulých dielov Business Intelligence seriálu sme si krátko povedali niečo o SaaS BI. Zhodli sme sa, že BI a Cloud technológie majú k sebe čoraz bližšie. V tomto príspevku sa pozrieme na možnosti integrácie, ktoré SaaS BI prináša.

Dlho boli skratky ako ETL, DWH alebo BI spojené s veľkými korporáciami, ktoré spracúvajú obrovské množstvá dát. Neskôr začali po BI riešeniach poškuľovať aj menšie firmy, ale rýchlo zistili, že BI sa lacno robiť nedá.

S príchodom Web 2.0, SaaS a Cloud sa používateľov naskytla možnosť pristupovať k širokej ponuke služieb prostredníctvom webu. Medzi tieto služby je možné zaradiť napr.:

  • CRM alebo SOCIAL CRM
  • SFA
  • CUSTOMER SUPPORT TOOLS
  • PROJECT MANAGEMENT TOOLS
  • WEB ANALYTICS
  • SOCIAL NETWORKS alebo WEB SEARCH

Každá zo spomínaných služieb má mnoho poskytovateľov, ktorí sa líšia funkcionalitou, komplexnosťou riešenia alebo cenou. Mnohé zo služieb je možné v obmedzenej miere využívať aj zadarmo alebo za mesačný poplatok za každého používateľa. Mnohé nástroje sa dajú medzi sebou prepájať. Napr. kontakty uložené v CRM je možné použiť v email marketing kampani a úspečnosť kampane zmerať pomocou web analytics nástroja.

Firmy používajú vo veľkej miere používajú spomenuté nástroje a prirodzenou je tiež snaha o analýzu dát, s ktorými tieto nástroje pracujú. A tu už na scénu prichádza SaaS BI, ktoré vie poskytnúť rýchly pohľad na uložené dáta, generovanie pravidelných reportov alebo analytický pohľad na súvislosti v dátach, ktoré pochádzajú z rozdielnych zdrojov.

Zdá sa, že SaaS riešenia a SaaS BI tvoria šikovný tím pomocníkov pre úspešný biznis, ktorí nezruinujú firemný rozpočet (teda aspon v začiatkoch).

Reklamy

About tomaskuzar

interested in web technologies and web marketing
This entry was posted in Business Intelligence, IT lifestyle, Social Media and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s