Self-service Web Applications – CRM, ERP, BI

Zrejme poznáte heslo: “Rýchlo, lacno, kvalitne”. Alebo inak povedané, zákazník chce často jednoduché a lacné riešenie. A toto platí aj pre BI a kopec aplikácií, ktoré sú potrebné rutinný beh biznisu – CRM, ERP, CMS, BI atď. Ako teda priniesť zákazníkovi sympatické riešenia, ktoré naplní jeho potreby a zároveň sa cenovo zmestí do jeho rozpočtu? Odpoveďou je SELF-SERVICE. Self-service CRM, self-service ERP, self-service CRM či self-service BI.

Self-service nie je žiadna novinka – samoobsluhy tu máme pekných pár desiatok rokov. S príchodom Web 2.0 nám pekne rozrástla ponuka internetových samoobslužných prevádzok – e-shopy, low cost letenky či online videopožičovne.

Ako nato? 

1. Prehľadný web interface. Chceme či nechceme, veľké množstvo biznis aplikácií sa sťahuje na web (a následne do mobilov, ale to teraz nie je podstatné).

2. Možnosť vytvoriť, spravovať vlastný space. S príchodom Web 2.0 sme si zvykli, že na webe ľahko vytvoriť vlastné konta a vytvárať vlastný obsah. Tento trend pomaly prichádza aj do komplexnejších biznis aplikácií, čím sa zvyšuje ich cenová dostupnosť.

3. Zameranie na základnú funkcionalitu. Tu si musíme uvedomiť, že používateľ nedostane niekoľkodňové školenie pred prvým prihlásením sa do aplikácie. Buď sa používateľ zorientuje alebo si vyberie inú samoobslužnú aplikáciu.

4. Otvorenosť. Otvorenosť je jedna zo základných vlastností webu. Výmena dát medzi aplikáciami nebola nikdy priamočiarejšia ako v ére webu. Je teda nevyhnutnosťou, aby si jednotlivé self-service aplikácie vedeli porozumieť (je super mať CRM plné hodnotných dát, je ešte lepšie pozerať na CRM dáta v kontexte nákladov a výnosov).

Aktuálne posolstvo je, že samooblužný prístup si nachádza svoje miesto aj v ríši biznis aplikácií. A to je dobrá správa pre malých podnikateľov, ktorí chcú dosahovať výsledky bez nutnosti živiť veľké IT oddelenie.

Reklamy

About tomaskuzar

interested in web technologies and web marketing
This entry was posted in Business Intelligence, IT lifestyle and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s