Aj Ty uvažuješ o stavbe domu?

Keď uvažuješ o stavbe domu rovnako ako ja, tak si na správnom mieste. Moja prvá myšlienka bola, že si urobím webku, kde spíšem postup stavby low-cost domčeka. Na moje potešenie som zistil takých stránok už je na webe niekoľko.

Image

Hneď na úvod si na stránke http://www.uspornedomceky.sk pomohli odpovedať na otázku, koľko stojí rodinný dom. Po úvodnom klišé, že nie je možné povedať, koľko stojí rodinný dom, nasledovala hrubá kalkulácia, že dom na klúč by mohol stat asi 100 tisíc euro bez DPH. Pri svojpomocnej výstavbe by bolo možné dostať sa na cenu o 15% nižšiu. So svojpomocnou stavbou však autor príspevku trochu straší.

A inej podstránke sa autor venuje problematike spotreby energie. Tu musím s autorom súhlasiť, že cena energií bude dlhodobo rásť a za 20-30 rokov sa dá na energiách usporiť ozaj mnoho. Keď sme už pri tom šetrení energií v domácnosti, veľmi zaujímavá je snaha o automatizáciu v domácnosti. Dnes sa o tom nechcem veľmi rozpisovať, ale chcem podotknúť, že efektívne využívanie energií je cesta, ktorá pomôže našej prírode i našim peňaženkám.

Poďme späť k meritu veci. Hľadám spôsob, ako postaviť energeticky úsporný a útulný domček v rámci mojich finančných možností. Rozumej za minimálne náklady – svojpomocne, vzájomnou spoluprácou, bartrovaním a podporou lokálneho trhu. Asi si poviete, že to mám radšej rovno zabaliť – kto nemá peniaze, nech nejde stavať dom. Ja však naivne verím, že “kde je vôľa, tam je cesta.”

Reklamy

About tomaskuzar

interested in web technologies and web marketing
This entry was posted in IT lifestyle, Project Management and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

4 Responses to Aj Ty uvažuješ o stavbe domu?

  1. Spätné upozornenie: Staviame úsporný dom – vďaka za ohlasy a podnety | IT lifestyle

  2. Pet píše:

    Tento chalan postavil dom a popisal presny postup.Dom ho vysiel na 60 k.. http://sovis.blog.sme.sk/c/104931/Stavebny-fotodennik-osadenie-okien.html

  3. Spätné upozornenie: Že na východe nie je robota? | IT lifestyle

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s