Nočné bežkovanie – aj tak sa dá

Pred nedávnym časom som publikoval blog o nič moc podmienkach na bežkovanie v Tatrách. Išlo predovšetkým o neoznačené trate. Medzičasom napadla hŕba nového snehu, tak predpokladám, že lyžovanie bude o poznanie lepšie, hoci ohľadom značenia si nerobím ilúzie.

V posledných dňoch stihol sneh napadnúť nie len v Tatrách, ale aj na Orave. Oraváci v Dolnom Kubíne majú ozaj pekné podmienky na bežecké lyžovanie (keď poriadne nasneží) v rámci bývalého lyžiarskeho areálu Kuzmínovo:

  1. Blbovzdorný okruh, na ktorom sa nedá stratiť. Jeho dĺžka môže byť až 2km, čo je celkom fajn. Na trase je navyše umiestnených niekoľko jednoduchých informačných tabúľ.
  2. Areál sa nachádza len pár desiatok metrov od centra Dolného Kubína. Voľakedy tu bol funkčný aj lyžiarsky vlek, žiaľ, už nie je v prevádzke.
  3. Trasa je večer osvetlená. Toto je veľmi užitočné pre ľudí, ktorí deň pracujú. Svetla tam nie je veľa, ale stačí to na bezpečný šport.

Pripájam aj niekoľko fotografií. Keby mal niekto v pláne pripraviť podobné podmienky aj v okolí Popradu, má u mňa zelenú. Potom bude treba už len mať každoročne poriadnu zimu a sneh.

Prajem pekný večer všetkým športovým priaznivcom. A nezabudnite sa aj vy podeliť so svojimi skúsenosťami. Pre viac informácií sledujte nabezky.sk.

About tomaskuzar

interested in web technologies and web marketing
This entry was posted in IT lifestyle, Poprad Tatry and tagged , , , . Bookmark the permalink.

1 Response to Nočné bežkovanie – aj tak sa dá

  1. Spätné upozornenie: Bežkujeme v Rakúsku, keďže v Tatrách nevydalo | IT lifestyle

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s