Podpor svoj obľúbený kraj

Často spomínam na moju rodnú podtatranskú hrudu. Práce tam nie je nazvyš, výška platov sa limitne blíži k minimálnej mzde a jediná istota je, že je tam chladnejšie ako hocikde inde na Slovensku. Pravidelne refreshujem http://profesia.sk/praca/poprad/ a zisťujem, že v Poprade ťažko nájsť uplatnenie. Po mnohých bezsenných nociach som dospel k riešeniu: budem podporovať tatranský trh kúpou produktov vyrobených v tatranskom regióne.  Dnes sa zameriam na koreniny, originálne cukrovinky a špišské párky.

produkty

Koreniny Thymos. Musím sa priznať, že dlhodobo som si značky korenín nevšímal. Len náhodou som sa dostal k informácii, že firma Thymos vyrába koreniny a sídli 10km od Popradu. V súčasnosti je podiel tejto spoločnosti na slovenskom trhu v koreninách 32%. V našej kuchyni nakoniec skončilo korenie na ryby, na hydinu, na čínu a na tsatsiky. A to aj napriek tomu, že neviem čo je tsatsiky.

Tatramelky. Asi každý pozná guľky z burizónov a karamelu. Nenapadlo mi však, že tento produkt je možné kúpiť v obchode a že sa dokonca vyrába v Starom Smokovci. A už vôbec som netušil, že za Tatramelkami je vysokohorská chatárka Jana Kalinčíková. A ako je možné vidieť na obrázku vyššie, naše Tatramelky cestu domov neprežili, interpretáciu už nechám na čitateľa.

Spišské párky. Koľkokrát ste mali cez víkend na raňajky spišské párky s horčicou? Bez preháňania môžeme hovoriť o kultovom jedle. Spišské párky sa vyrábajú (aj) v mäsokombináte vo Svite. Podľa spotrebiteľského testu v roku 2010, párky zo Svitu neboli úplne dokonalé. Odvtedy však prešli 3 roky, je čas nakúpiť a ochutnať. Som si istý, že sa polepšili.

Dnešný diel exkurzie po tatranských výrobkoch sa končí. Veríme, že sa spolu s nami zapojíte do skupiny podporovateľov tatranského regiónu. A samozrejme želám: “Dobrú chuť!”

About tomaskuzar

interested in web technologies and web marketing
This entry was posted in Poprad Tatry and tagged , , . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s