Bežkujeme v Rakúsku, keďže v Tatrách nevydalo

V ostatnom čase som napísal niekoľko príspevkov o bežkovaní v okolí Tatier – hlavne o tom, že slovenské bežkárske trate sú málo značené (Tatranský škandál: Neoznačené bežecké trate napriek dotáciám) a stopa je udržiavaná len v najvychytenejších strediskách (Bežkovanie v Poprade – veľa snehu, slabá stopa) alebo o bežkovaní na mestskej osvetlenej trati v Dolnom Kubíne (Nočné bežkovanie – aj tak sa dá).

Všeobecne zhrniem, že podmienky na bežkovanie na severa Slovenska sú aktuálne sotva priemerné. Preto sme sa cez víkend rozhodli pozrieť na bežkárske trate v susednom Rakúsku (aj napriek veľkej láske k rodnej tatranskej hrude).

Navštívili sme stredisko Wechsel-Semmering-Panoramaloipe. Informácie k tratiam spolu s obtiažnosťou sú dostupné na webe. Bežecké trasy sú asi 100km južne od Viedne a 30km od známeho lyžiarskeho strediska Semmering. Vyznačené trate sú v nadmorskej výške 1400-1600 metrov nad úrovňou mora, takže snehu tam bolo naozaj neúrekom.

Aj vďaka vynikajúcim snehovým podmienkam bola trať udržiavaná na klasický štýl ako aj na skejtovanie. Stopu lemovali informačné tabule, ktoré označovali prejdenú vzdialenosť – stačí pozrieť priložené fotografie. A ešte dodám, že každý špás stojí groš, cena za použitie tratí je 4 euro.

Je teda jasné, že v tatranskom regióne bude ešte treba zamakať, aby to tam pekne fungovalo. Ale treba zároveň poznamenať, že nadmorská výška a dostatok snehu sú limitujúce faktory pri bežeckom lyžovaní. Keď zmizne sneh, bude čas zahájiť cyklo sezónu v tatranskom kraji.

About tomaskuzar

interested in web technologies and web marketing
This entry was posted in IT lifestyle, Poprad Tatry and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s